LED TasuvusinfoLEDi Tasuvuskalkulaator:

Kõiki kalkulaatori lahtrites olevaid andmeid saab muuta, hetkel on ette antud vaid informatiivsed, umbkaudsed numbrid... * kWh hind - Elektrihind tõuseb igal aastal. Mõõtes tasuvusaega aastates, oleks täpsem kasutada eeldatavat keskmist elektri hinda selle aja jooksul. Ehk siis võtame säästuajaks 3 aastat ja eeldame, et elektri hind 3 aasta pärast on 3kr/kwh ja täna on 1.5kr/kwh. Sel juhul saame 4,5/2= 2.25 EEK. See on oletuslik, kuid siiski täpsem kui tänase elektrihinna alusel kerida kerimisribalt 3 aastat või rohkem.

** Säästupirn: Eluiga 4000 tundi. Kompaktluminofoorlambi (rahvakeeli säästupirni) eluiga on raske mõõta. Lülituste arv vähendab eluiga tunduvalt. Kalkulaatorisse sisestasime 4000 tundi, kuna tavakasutuses ei kipu ta kauem vastu pidama. Elueaks võiks isegi öelda 1000-8000 tundi, oleneb millist ja kuidas kasutada. Huvitava artikli säästupirnide elueast kirjutas tarbija24.ee ning selle leiab siit.
Pirnide elektritarbe suhteks võrdse valgustugevus juures võtsime 10-3-1. Need numbrid võivad varieeruda:

Hõõgniitpirn: läbipaistva klaasiga annab rohkem valgust kui sama voolutarbega mattklaasiga pirn.

Säästupirn: valgustugevus võib kahaneda veerandi võrra peale esimese tuhande tunni möödumist. Kasutegur ja eluiga sõltub suuresti tootjast ning kasutamisviisist.

LED pirn: kasutegurit saab veelgi suurendada kui teha tark tootevalik ning valgusti paigutus. Kasutegur hõõgniitpirni ees võib olla ka kuni 25 kordne. Näideteks palun tutvu galeriiga.


Veel LEDidest ja energia säästmisest:
Led valgustid võivad olla mitut erinevat värvitooni ning samuti saate valida ka valgusnurga vahel. Led valgusti puhul saate valida valguse temperatuuride vahel. Soe-valge, et saavutada sarnast valguse värvust hõõgniitpirniga ning naturaalne-valge kui teile istub rohkem luminofoortoru valgus. Led pirnid harjumuspärase e27 pesaga on juba suhteliselt levinud. Enamasti on tegu led pirnidega, kus on kasutatud 1w lede ja valgus on mõnevõrra suunatud. See ei pruugi olla parim variant lae- seina- või põrandalampidesse kus on kuplid, millest valgus võiks igas suunas väljuda. Selleks otstarbeks on led pirnid, mis on sama koguvõimsusega, kuid see on jaotatud enamate led dioodide vahel. Heaks näiteks oleks meie 8.2w led pirn. Led valgustid on valmis asendamaks tavapäraseid valgusallikaid, lisaks sellele on kerge luua kõikvõimalikke valguslahendusi ning värviliste ledidega ka oma kodu ja aed rõõmsamaks muuta.

Led valgustid on üks viis säästa loodust ja energiat. Elektrienergia on kulukas ja selle tootmine enamasti loodust reostav. Põlevkivi põletamine elektrienergia saamiseks on väga väikese efektiivsusega. Eesti põlevkivikatelde kasutegur on vaid 15%. Sealt saadav elekter juhitakse elektriliinidesse, millel on omakorda suured kaod. Kui sellest põletamisel saadud energiast nüüd väike osa elektrienergiana meile koju jõuab, siis tundub eriti priiskamisena hõõgniitpirni kasutamine. See muundab põletamisel saadud elektrienergia valguse asemel enamjaolt taas soojuseks tagasi. Led valgustid on hea moodus elektrienergiat kokku hoida. Kui kasutegurivahe hõõgniitpirnidega on enamasti umbes kümne kordne, siis esineb ka olukordi kus see võib olla tunduvalt suurem. Näiteks kui kasutatakse hõõgniitpirne ruumides, mida on vaja konditsioneeriga jahutada, siis võite arvestada topeltkuluga. Ka luminofoorlambid eraldavad tunduvalt rohkem sooja kui led lambid. Heaks näiteks kus led lambid aitaks eletrienergiat kokku hoida, on kaupluste külmletid. Oluline on vähendada olukorda kus elektrit tarbiv tehnika "töötab üksteisele vastu", võrreldes sellega mida me algselt saada tahtsime. Ühelt poolt põletame madala kasuteguriga valgusteid ja teiselt poolt proovime neid maha jahutada. Led valgustid on kindlasti valgustuse tulevik ja asendab kõik tänapäevased lambid. Lisaks energia kokkuhoiule on led lambid ka asendamatud disainelemendid. Led valgusti võib olla erinevad kujuga: painduv riba, toru, plaat või kas või harjumuspärase E27 pesaga led pirn.

ledlamp.ee LED valgustid on erineva disainiga, valgusnurgaga, valgusvärvusega, et klient saaks valida just endale sobiva. LED valgusti ei kuumene nagu traditsionaalsed valgustid,
LED valgustid ei sisalda ohtlikke kemikaale. Ostes LED lambid ja LED pirnid siit, oled kaasa aidanud looduse säästmisele.